Akce - Základní škola Vítkovice

Výlet do Mirakula

21.6.2018

Výlet do Mirakula byl pro děti ze školky i školy dlouho očekávanou událostí. Většina dětí už věděla, co je čeká,a o to víc se těšily. Počasí vyšlo na jedničku a tak si děti užívaly prolézačky, trampolíny, hrady, lanové centrum a mnoho dalších atrakcí. Prošli jsme si také naučnou lesní stezku, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace a viděli jsme daňky, lišku, jezevce nebo krkavce. Děti si atrakce procházely podle své libosti a některé se skutečně téměř nezastavily. Po dobrém obědě přišlo příjemné osvěžení v úžasném vodním světě - potůčky, tůňky, fontánky, brouzdaliště, vodopády - vzhledem k horkému počasí zlatá tečka vydařeného výletu. Před odjezdem na všechny ještě čekalo překvapení v podobě zmrzliny. Celý den, doslova "all inclusive" jsme si mohli užít díky manželům Suchým z chaty Tereza, kteří výlet zorganizovali, zafinancovali a po celý den se o nás vzorně starali. Za to bychom jim chtěli vyjádřit opravdu velké poděkování.

Atletický trojboj

28.5.2018

V pátek 18. května se děti zúčastnily trojboje v Jilemnici. V konkurenci dalších škol se snažily uspět v disciplínách hod míčkem, skok daleký a běh na 50m a porovnat se se svými vrstevníky. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale všichni si zaslouží pochvalu  za nasazení, se kterým se do disciplín pouštěli. Počasí nám přálo a pěkně strávený den byl korunován úspěchem Simony T., která zvítězila ve své kategorii a postoupila tak do okresního kola v Turnově. Budeme držet palce.

Olympiáda 2018- Češi do toho!

25.2.2018

Stejně jako celý národ, i my jsme fandili našim sportovcům na ZOH v Pchjongčchangu. Nejdříve jsme se seznámili s olympijskými symboly a společně jsme sledovali část zahajovacího ceremoniálu. Na mapě jsme si ukázali místo konání, logo her i maskota, zkoušeli jsme dát dohromady všech 15 olympijských sportů a představili jsme si naše olympijské naděje. Každý den jsme si sdělovali novinky a hlavně sledovali přibývající medaile. Páťáci si v rámci informatiky vybrali jednoho ze sportovců a udělali malou prezentaci. Vytvořili jsme koláže, představující vybrané disciplíny a zkoušeli jsme také navrhnout dresy pro naše sportovce. Celou olympiádu jsme si užili a už se těšíme na další, tentokrát letní.

Fotky zde.

Závody na Benecku - běh na lyžích

17.2.2018

Ani letos jsme si nenechali ujít účast na běžeckých závodech okolních škol. Bohužel některé děti skolila chřipková epidemie, takže  se na start postavily jen 4 naše děti. Podmínky nebyly úplně ideální - vítr a zmrzlá stopa, přesto se všichni snažili ze všech sil a za to si zaslouží velkou pochvalu. Na stupně vítězů jsme se nedostali, ale umístění v těžké konkurenci vůbec nebylo špatné a malá sladká odměna čekala ve škole na všechny.

Fotky zde.

 

PF 2018

1.1.2018

Přejeme všem dětem, rodičům a známým pohodový rok 2018 plný dobré nálady, zdraví a krásných zážitků!

Prosinec ve škole

1.1.2018

Prosinec byl bohatý na nejrůznější akce. Začali jsme hned v pátek 1. prosince, kdy proběhlo rozsvícení stromku. Děti z MŠ i ZŠ předvedly svoje vystoupení plná vánočních i zimních básniček a písniček, tradičně přišel Mikuláš s andělem a čerty a nechyběl ani krásný ohňostroj.

V úterý 5. prosince si děti 3.-5.ročníku připravily mikulášskou nadílku pro MŠ a své spolužáky. Tentokrát byla čertí družina docela početná a tak není divu, že se některé děti i bály. Ale všechno dopadlo dobře - do pekla se zatím nikdo nepodíval, i když někteří už měli namále.

Fotky

19. prosince se uskutečnila  školní vánoční besídka. Letošním tématem byla historie lyžování. Už při přípravě se děti dozvěděly mnoho zajímavého o historii lyžování v Krkonoších i přímo ve Vítkovicích, vyzkoušely si lyžařskou módu současnosti i let minulých. Vše bylo doprovázeno dobovými fotografiemi promítanými na interaktivní tabuli. Děti se texty zodpovědně naučily a tak své poznatky mohly předat i rodičům a příbuzným. Ve druhé části děti zahrály divadelní představení "Jak hříbek vyrostl", plné zvířátek, říkanek a písniček.

Fotky

Ve středu 20.prosince jsme navštívili Krkonošské muzeum v Jilemnici. Asi nejvíc se nám líbil pohyblivý betlém pana Valeše, který je v muzeu teprve 2 roky. Zaujala nás také výstava o lovectví, kde jsme viděli vycpaného rysa, tetřeva i medvěda. Poslední zastávkou byla expozice Historie lyžování, kde jsme mohli na téma besídky a ještě si své znalosti rozšířit. V prostorách před lyžařskou expozicí jsme se ještě mohli potěšit kouzlem starých vánočních ozdob. Krásný předvánoční den jsme zakončili návštěvou cukrárny, kde si děti mohly vybrat nějakou tu dobrotu jako poděkování za přípravu vánoční besídky.

Fotky

Výlet Horní Mísečky

28.6.2017

Poslední letošní výlet nás zavedl na Zlaté návrší, odkud jsme se vydali k prameni Labe a dále kolem Violíku a Sněžných jam k Labské boudě a  dále k Pančavskému vodopádu. Po návratu na Zlaté návrší jsme pokračovali přes Šmídovu vyhlídku na Medvědín, kde si děti pohrály na hřišti. Přestože nás trochu překvapilo poměrně chladné počasí, všechno jsme v pohodě zvládli a děti si zasloužily pochvalu za velmi dobrý turistický výkon.

Fotky zde.

Krkonošské pohádky

28.6.2017

Ve středu 28.6. jsme se společně s dětmi MŠ vydali na návštěvu do Krkonošských pohádek. Setkali jsme se s Krakonošem, Trautenberkem, Kubou, hajným, nechybělo ani Anče a v našem podání ještě její pomocnice Amče. Děti pomáhaly Kubovi lovit ryby, na rozkaz Trautenberka nosily dříví, dělaly zásoby vody do chalupy, pomáhaly poznávat koření od ponikelské báby. S hajným sbíraly šišky a zkoušely hod na cíl, pomáhaly Ančeti  a Amčeti vázat otýpky nebo hledat vílí slzičky. Nakonec je Krakonoš vyzkoušel ze znalosti zvířat. Všechny úkoly děti zvládly a tak si vysloužily za pomoc odměnu. Poděkování patří starším školákům, kteří  se s velkým nasazením ujali svých rolí a provázeli cestou své mladší kamarády.

Fotky zde.

Výlet - zábavní park Mirakulum

25.6.2017

V pátek 9. června jsme se vydali do Milovic nad labem, kde se nachází obrovský zábavní park pro děti. Atrakcí tam bylo skutečně nepřeberné množství - vzduchové trampolíny, prolézačky, hrady, lanové centrum, podzemní bludiště a mnoho dalších, takže děti byly ve svém živlu. Zpestřením byla také cesta vlakem bývalým vojenským prostorem, která končila ve vietnamské vesničce, přesněji řečeno v její replice z období vietnamské války. Na místě byly domky propojené podzemními chodbami, vojenská vozidla a replika americké vojenské základny, což zaujalo hlavně kluky. Po návratu do Mirakula děti pokračovaly v prozkoumávání možností parku, např. jízdou na gumových člunech či procházkou přírodním bludištěm z habrů. Celý den byl opravdu velkým zážitkem.

Fotky zde.

Atletický trojboj

21.5.2017

Ve čtvrtek 18.5. jsme se zúčastnili okrskového kola trojboje v Jilemnici. Děti soutěžily v hodu míčkem, skoku do dálky a běhu na 50m. Všichni do toho šli s velkým nasazením a obstát ve velké konkurenci nebylo jednoduché. Nejlepší 4 z každé kategorie mají zajištěn postup do okresního kola v Turnově. Letos se nejlépe dařilo Sáře Divilové, která obsadila mezi dívkami 4. třídy úžasné 1. místo! Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Turnově. O jediný 1 bod utekl postup Markovi Johnovi, který nás se Sárou reprezentoval v Turnově loni. I tak si Marek zaslouží velkou pochvalu a stejně tak i ostatní děti, které se opravdu snažily a mnozí se umístili na velice pěkných místech.

Fotky zde.

Plavecká sezóna

16.12.2015

 

Letošní plavecká sezóna je už dávno za námi. Po hezkém létě, které nabízelo spoustu příležitostí k plavání, si děti 3. a 4. třídy prodloužily sezonu v krytém bázéně v Jilemnici. Všechny se tentokrát zařadily mezi plavce, ale i tak se naučily spoustu nových věcí, nabyly větší jistoty a vyzkoušely, jakou vzdálenost jsou schopny uplavat bez odpočinku. Především to však pro ně byla zábava, na kterou se každý týden těšily. Však se podívejte na fotky.

Fotky zde.

 

Dýně

25.10.2015

Halloween se blíží a proto jsme se pustili do oblíbeného vyřezávání dýní. Práce šla celkem od ruky, i když některé dýně byly tak tvrdé, že jsme měli co dělat. Nakonec jsme ale zdolali úpně všechny a jak to dopadlo se podívejte ve fotogalerii.

Fotky zde.

Výlet na Žalý

18.9.2015

Na pátek 18.9. jsme si naplánovali výlet na Benecko. Nalákalo nás krásné počasí předchozích dnů, tak jsme doufali, že to snad ještě vyjde. Ráno to moc dobře nevypadalo, ale už při odjezdu se ukazovaly kousky modré oblohy a z parkoviště na  Benecku, kam jsme přišli od Poustky po Lufťákově stezce, už jsme se kochali pohledem na sluncem osvícené hory. Na rozhledně jsme sice zrovna zastihli mlhavý opar nad údolím, ale ten se brzy zase rozplynul. Sešli jsme na Rovinka, cestou jsme se občerstvili borůvkami a potom už jsme scházeli do Vítkovic.

Fotky zde.

První den ve škole

18.9.2015

Letos jsme přivítali ve svých řadách 3 nové prvňáčky - Simonku Telcovou, Elišku Sklenárovou a Marka Johna. Přejeme jim, aby se jim mezi námi líbilo, aby dostávali hlavně jedničky, zkrátka, aby chodili do školy s úsměvem.

Fotky zde.

Kovbojský den

7.9.2015

Jako každý rok, i letos jsme uspořádali zábavné dopoledne  společně s dětmi z MŠ - tentokrát na téma "Kovbojové". Hned na začátku školní děti předvedly těm mladším country tanec  a potom už jim rozdaly kartičky pro razítka za soutěže. Děti přišly v krásných kostýmech a daly se do plnění úkolů, které by každý kovboj měl zvládnout - hod podkovou na cíl, překážková dráha, střelba prakem, rýžování zlata a další. Na závěr jsme se všichni vydali na kovbojskou stezku, kde děti plnily další úkoly. Dopoledne se opravdu vydařilo a tak všichni odcházeli s dobrou náladou a malou odměnou.

Fotky zde.mapa webu | Přihlásit | © 2013 designed by DreamSites.cz