Krkonošská mateřská škola Vítkovice

Školka

Jsme jednotřídní mateřská škola, která je součástí právního subjektu základní školy a příspěvkovou organizací Obecního úřadu Vítkovice v Krkonoších, s kapacitou 25 dětí. Provoz máme od 7.00 - 16.00.

Budova mateřské školy byla postavena v krásném údolíčku asi 200m od základní školy, byla otevřena ve školním roce 1993/1994.  V přízemí se nachází školní kuchyně s jídelnou, kde se stravují děti ze základní školy a cizí strávníci. Třída se nachází v 1. patře. Máme k dispozici hernu, klidovou část, hygienické a provozní zázemí. Malou kuchyň s výdejnou jídla. Na západní straně budovy se rozkládá školní zahrada. K pohybovým činnostem mohou děti využívat kovové průlezky, kolotoč, pískoviště, dřevěné auto, dřevěný hrad s klouzačkou a houpačkami.

Máme vypracovaný Školní vzdělávací program s názvem "Barevný rok v mateřské škole".Název vychází ze skutečnosti blízké dětem, naše školka se nachází v krkonošské přírodě, která nabízí barevnost po celý rok, tzn. nabízí bezprostřední kontakt s přírodou, pozorování, poznávání, seznamování dětí s přírodními jevy. Tento program podporuje vytváření vztahu dětí k přírodě, která je obklopuje, možnost rozvíjet v nich pocit sounáležitosti s přírodou a potřebou ji chránit.

Co nabízíme