Prosinec ve škole


Prosinec byl bohatý na nejrůznější akce. Začali jsme hned v pátek 1. prosince, kdy proběhlo rozsvícení stromku. Děti z MŠ i ZŠ předvedly svoje vystoupení plná vánočních i zimních básniček a písniček, tradičně přišel Mikuláš s andělem a čerty a nechyběl ani krásný ohňostroj.

V úterý 5. prosince si děti 3.-5.ročníku připravily mikulášskou nadílku pro MŠ a své spolužáky. Tentokrát byla čertí družina docela početná a tak není divu, že se některé děti i bály. Ale všechno dopadlo dobře - do pekla se zatím nikdo nepodíval, i když někteří už měli namále.

Fotky

19. prosince se uskutečnila  školní vánoční besídka. Letošním tématem byla historie lyžování. Už při přípravě se děti dozvěděly mnoho zajímavého o historii lyžování v Krkonoších i přímo ve Vítkovicích, vyzkoušely si lyžařskou módu současnosti i let minulých. Vše bylo doprovázeno dobovými fotografiemi promítanými na interaktivní tabuli. Děti se texty zodpovědně naučily a tak své poznatky mohly předat i rodičům a příbuzným. Ve druhé části děti zahrály divadelní představení "Jak hříbek vyrostl", plné zvířátek, říkanek a písniček.

Fotky

Ve středu 20.prosince jsme navštívili Krkonošské muzeum v Jilemnici. Asi nejvíc se nám líbil pohyblivý betlém pana Valeše, který je v muzeu teprve 2 roky. Zaujala nás také výstava o lovectví, kde jsme viděli vycpaného rysa, tetřeva i medvěda. Poslední zastávkou byla expozice Historie lyžování, kde jsme mohli na téma besídky a ještě si své znalosti rozšířit. V prostorách před lyžařskou expozicí jsme se ještě mohli potěšit kouzlem starých vánočních ozdob. Krásný předvánoční den jsme zakončili návštěvou cukrárny, kde si děti mohly vybrat nějakou tu dobrotu jako poděkování za přípravu vánoční besídky.

Fotky


Please publish modules in offcanvas position.